Több hírportál is beszámolt arról (pl. a Hvg), hogy az NHH eljárást készül indítani a két legnagyobb távközlési cég, a Magyar Telekom és az Invitel ellen. Az ok: jogi kiskapuval tartották meg a korábban betiltott aránytalan hűségszerződéseket.
Az ügy elég eléggé egyértelműnek tűnik, legfeljebb annyit érdemes hozzáfűzni, hogy egyelőre nincs bizonyítva, hogy valóban törvénytelen a határozatlan idejű hűségszerződés, valamint azt, hogy vezetékes telefonról van szó, úgyhogy érthető a kétségbeesés. Elvégre két hagyományos, inkumbens, vezetékes telefonszolgáltatóról van szó, az pedig - a számok alapján - az utolsókat rugja. Gyilkos kombináció lenne, ha nem mozdultak volna rá más szolgáltatásokra.
Ugyanakkor a módszer elég cinikus - a hűségszerződéseket korábban határozott időre kötötték, ezért nyilván a szabályozó nem számolt azzal, hogy elég lesz határozatlan idejűre módosítani őket ahhoz, hogy kibújtassák a tilalmak hatály alól. De ha jogilag értelmetlen (vagy jogellenes) az ilyesmi, tehát semmisnek tekinthetők a szerződések, miért kell érte bárkit is megbüntetni?
És ha rossz a törvény, nem az alkotóját kéne megbüntetni?
tovább
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal